ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2018.JPG
grafika
Czwartek, 09.03.2017
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 1284
"Przekręt niedoskonały" w Rypińskim Domu Kultury

W dniu 8 marca br. na deskach Rypińskiego Domu Kultury wystawiony został spektakl Teatru Capitol z Warszawy  pt. „Przekręt (nie)doskonały”. Po raz kolejny okazało się, że to wydarzenie teatralne było świetną propozycją dla mieszkańców miasta na spędzenie wyjątkowego wieczoru, szczególnie w „Dniu Kobiet”. Sala kinowa wypełniła się w całości miłośnikami sztuki teatralnej, co bardzo ucieszyło organizatorów, jak i aktorów grających w spektaklu. Jednym z magnesów, które przyciągnęły widzów był z pewnością udział w spektaklu Rafała Cieszyńskiego, rypinianina grającego główną rolę. To wielka duma oglądać „swojego” artystę na żywo w rodzinnym mieście. Oprócz Rafała Cieszyńskiego wystąpili znani i lubiani aktorzy, których na co dzień możemy podziwiać na szklanym ekranie: Joanna Moro, Maria Dejmek, Michał Piela, Dorota Nowakowska, Bogdan Kalus.

Spektakl „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” to znakomita komedia  opowiadająca o poszukiwaniu sposobów na zwiększenie zysków, zwłaszcza gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint? Na te i inne pytania widzowie znaleźli odpowiedź, po przeszło dwu i półgodzinnym oglądaniu zabawnej sztuki autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama w reżyserii Andrzeja Rozhina. Moc błyskotliwych żartów i nagłych zwrotów akcji w brawurowym wykonaniu lubianych aktorów zagwarantowały publiczności  doskonałą zabawę. Splot zaskakujących zdarzeń zachwycał humorem i dowcipem. A wszystko za sprawą pewnej tajemniczej Panny Flint, od której zaczął się wielki przekręt finansowy.

W podziękowaniu za wspaniałą grę i poświęcony czas burmistrz Paweł Grzybowski oraz dyrektor RDK Grzegorz Ziomek wręczyli aktorom kwiaty i okolicznościowe pamiątki. Burmistrz w szczególności podziękował Rafałowi Cieszyńskiemu za wspaniałe promowanie Rypina  w wielkim artystycznym świecie i wyraził nadzieję, na kolejne spektakle z jego udziałem w rodzinnym mieście. Na zakończenie wszyscy aktorzy pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy. Liczymy, że już wkrótce będziemy mogli gościć w Rypinie kolejne profesjonalne spektakle, bo jak pokazuje praktyka również na takie wydarzenia kulturalne jest duże zapotrzebowanie.

Tekst Justyna Motylewska

fot. Andrzej Pawlewicz

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Komentarze (0)
grafika