ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Poniedziałek, 23.04.2018
Marcin KowalczykLiczba wyświetleń: 935
Województwo zainwestuje w rypińskie drogi.

Rok 2018 Rypin rozpoczął inwestycjami w rozwój i modernizację infrastruktury drogowej. Jeszcze w tym roku mieszkańców czekają remonty dróg wojewódzkich biegnących przez nasze miasto. 

O remonty zniszczonych i już mało funkcjonalnych nawierzchni dróg nr 534 (Grudziądz – Wąbrzeźno – Golub-Dobrzyń – Rypin) oraz nr 563 (Rypin-Żuromin) od dłuższego czasu zabiegał m.in. Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski. Ostatnie spotkanie burmistrza Pawła Grzybowskiego z Dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej i Bezpieczeństwa Ruchu Urzędu Marszałkowskiego poruszające tę kwestię miało miejsce 25 stycznia br. 
Zgodnie z Kujawsko-Pomorskim Planem Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej i dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 będą modernizowane również i drogi wojewódzkie przebiegające przez Rypin. 

 

Pierwszy przetarg dotyczący poważnej inwestycja ruszył już w I kwartale tego roku - przebudowa mostu na ulicy T. Kościuszki. Na realizację tego zadania Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznaczył 1 500 000,01 zł. brutto. W założeniach Zarządu Dróg Wojewódzkich to jeden z najważniejszych elementów modernizacji drogi wojewódzkiej nr 534. Skrzyżowanie ulic Toruńskiej, Piaski oraz Mleczarskiej zostanie zastąpione rondem. W ramach tej inwestycji istotne dla naszego miasta ulice T. Kościuszki i Powstania Styczniowego zostaną przebudowane, poprawi się komfort i bezpieczeństwo jazdy, a przestrzeń miejska wzbogaci się o kolejne miejsca postojowe w obrębie starej części miasta. Rozpoczęcie procedury przetargowej na tę inwestycje zaplanowane jest na IV kwartał tego roku.

Na rok 2018 ZDW zaplanował również remonty najbardziej zniszczonych i niebezpiecznych odcinków ulic. Wśród najważniejszych zadań znalazła się przebudowa skrzyżowania ul. Lipnowskiej i Kościuszki. Aktualizacja dokumentacji projektowej dla tej inwestycji zostanie przeprowadzona na do końca tego kwartału. O remont tego skrzyżowania od lat zabiegał burmistrz Paweł Grzybowski. – Początkowo inwestycję planowaliśmy na rok ubiegły, poczyniliśmy nawet konieczne przygotowania poszerzając teren oraz przebudowując fragment ogrodzenia okalającego kościół ewangelicko – augsburski. Niestety nie udało się znaleźć wykonawcy, który czułby się na siłach zrealizować tak istotną przebudowę. Jest to najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w naszym mieście. Ten odcinek zostanie kompleksowo przebudowany, droga zostanie poszerzona, powstanie dodatkowy pas ruchu do skrętu w lewo, który umożliwi bezpieczny wyjazd pojazdom w kierunku Zespołu Szkół nr 1. Skrzyżowanie zostanie przygotowane do uruchomienia w przyszłości sygnalizacji świetlnej. – opowiada burmistrz Paweł Grzybowski. – Mam wielką nadzieję, że w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłoni wykonawcę, który sprawnie i dobrze przeprowadzi modernizację tego skrzyżowania. 

W oparciu o Regionalny Program Operacyjny ZDW zostanie zmodernizowana również droga wojewódzka nr 563 (Rypin-Żuromin). Pierwsze przetargi dotyczące tej przebudowy zaplanowane są już na pierwszą połowę tego roku, w odcinkach biegnących na terenie naszego miasta oraz powiatu. Na ten cel Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznaczy 19 447 200 zł. brutto. 

Łączny koszt wszystkich inwestycji nie tylko na terenie miasta, ale i powiatu to ponad 27 milionów złotych. - Nasze działania, długotrwałe rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich przyniosły skutek. Udało nam się doprowadzić do tego, że w najbliższych latach drogi wojewódzkie biegnące przez Rypin przejdą kompleksową modernizację. To inwestycje warte ponad 27 mln. zł i wielki sukces naszego miasta. – mówi Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski.- Jestem bardzo wdzięczny Marszałkowi Województwa oraz naszemu radnemu Sejmiku za wsparcie tej inicjatywy.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ