ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
mecze.jpg
grafika
Wtorek, 26.09.2017
Marcin KowalczykLiczba wyświetleń: 778
Aktywny Senior

23 września był dniem przeznaczonym dla seniorów. Dzień rozpoczął się w sali widowiskowej RDK II Przeglądem Muzycznym Zespołów Artystycznych Seniorów „Do Re Mi Seniora- Rypin 2017”. Do Rypina zjechały grupy Seniorów z różnych stron naszego i sąsiednich województw. Gościliśmy 10 zespołów, które kolejne zaprezentowały się na scenie RDK. W tym roku Rypin odwiedziły m.ni. takie kluby jak: „Srebrny Włos” i „Wrzos” z Rypina, „Nasz Dom”, „Stokrotka” i „Wrzos” z Włocławka, „Skrwilenianki” ze Skrwilna, „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, „Halka” i „Wesoła Harmonia” z Golubia – Dobrzynia oraz „Mimoza” z Wagańca. 

W jury zasiedli Profesor Wenancjusz Kurzawa, znany wszystkim kontrabasista oraz Dyrektor RDK Grzegorz Ziomek i Kierownik ds. artystycznych i organizacyjnych Justyna Motylewska. Przegląd zakończył się sukcesem wszystkich zespołów. Profesor Kurzawa udzielił także uczestnikom cennych wskazówek. Każdy występ dostarczył widzom niesamowitych wrażeń i emocji.

Celem imprezy jest szeroko rozumiana integracja ludzi w jesieni życia, ukazanie, że aktywność artystyczna jest możliwa w każdym wieku, a spotkania podczas przeglądu są też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń muzycznych.

 

Tego dnia również obchodziliśmy „Dzień Seniora”. Był on okazją do wręczenia członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dyplomów uznania oraz Małych Odznak Złotych. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Okręgowego w Toruniu nadał Burmistrzowi Miasta Rypin Pawłowi Grzybowskiemu odznaczenie Dużej Złotej Odznaki za aktywną działalność na rzecz ich organizacji i za współpracę.  Po oficjalnych uroczystościach Dnia Seniora odbyła się zabawa integracyjna, nie zabrakło tańców, muzyki na żywo i dobrego humoru.

Życzymy wszystkim Seniorom optymizmu życiowego, witalności oraz życia wypełnionego radością i satysfakcją.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ