ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Poniedziałek, 19.11.2018
Marcin KowalczykLiczba wyświetleń: 317
Dotacje na innowacje

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na indywidualne konsultacje.

Ogłoszone zostały dwa konkursy dla przedsiębiorstw zainteresowanych pozyskaniem pomocy we wdrożeniu w działalności produkcyjnej lub usługowej innowacyjnych rozwiązań w ramach poddziałania 1.6.2 Dotacje dla innowacyjnych MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na realizację inwestycji można pozyskać dofinansowanie - maksymalnie 55% wydatków kwalifikowalnych - nawet do 500 000tys. zł.

Uproszczone wnioski preselekcyjne będą przyjmowane od 26 listopada do 10 grudnia 2018r.

Innowacje mogą obejmować zmiany w wytwarzanym produkcie, świadczonej usłudze albo zmiany w obszarze technologii. Należało będzie wykazać innowacyjność, w formie opinii o innowacyjności, co najmniej w skali województwa. Za wykazanie się innowacyjnością w skali kraju lub świata projekty uzyskują dodatkowe punkty w ocenie, zwiększające ich szanse na uzyskanie środków.

Wsparcie w ramach konkursu ma formę zwrotną, która po raz pierwszy zastosowano w naszym regionie. Nie oznacza to pożyczki. Środki należało będzie zwrócić tylko w przypadku nie osiągnięcia zadeklarowanych minimalnych wskaźników dotyczących zatrudnienia i przyrostu w firmie przychodów związanych z realizacją projektu.

Przedsiębiorstwa, które innowacyjnością się wykazać nie mogą, na rozwój,zakup środków trwałych czy rozbudowę firmy mogą uzyskaćpreferencyjną europejskąpożyczkę.

Więcej informacji uzyskasz w naszym Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich we Włocławku, ul. Bechiego 2.

Zadzwoń tel. 54 235 67 21, 54 235 67 12, 797 304 126, lub

Napisz e-mail: .

Fundusze Europejskie oferują też wsparcie dla firm z pomysłami. Można pozyskać środki na przekucie pomysłów w innowacyjne produkty  czy usługi. Jak to zrobić? Dowiesz się na spotkaniu organizowanym 22 listopada 2018 rw godzinach od 9:45 do 13:40 przez  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, ul. Bydgoskich Przemysłowców 6.https://www.ncbrdlafirm.pl/spotkanie-w-bydgoszczy/

A tych, którzy szukają inspiracji zachęcamy do obejrzenia pomysłów, które już dofinansowania uzyskały i osiągnęły sukceshttps://vod.tvp.pl/video/gen-innowacyjnosci,odc-1,36776519

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ