ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Poniedziałek, 06.05.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 214
Ekologiczna Majówka

Za nami weekend pełen atrakcji. W sobotę, 4 maja na placu przy ulicy Nowy Rynek odbyła się pierwsza w tym roku impreza plenerowa pn. „Ekologiczna Majówka”. Piknik rodzinny oficjalnie otworzyli Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Sekretarz Prezesa Rady Ministrów Anna Gembicka oraz Dyrektor Oddziału Totalizatora Sportowego LOTTO  w Bydgoszczy Tomasz Rega.

Na początku imprezy na scenie zaprezentowały się dzieci z miejskich przedszkoli. Nie zabrakło także rozstrzygnięcia ekologicznych konkursów w tym konkursu pod hasłem „Ochrona gatunkowa roślin i zwierząt” oraz konkursu na „Ekorzeźbę”, w którym nagrody wręczyli  Poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski oraz Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski. 

Dla najmłodszych uczestników „Ekologicznej Majówki” przygotowano spektakl w wykonaniu Teatrzyku Objazdowego Pomarańczowy Cylinder pt. „Pan Wodorek w kosmosie” oraz gry i zabawy. Następnie zaprezentowała się Dziecięca Akademia Rozwoju Umiejętności pod kierunkiem Katarzyny i Mirosława Becmer. Dalszą część „Ekologicznej Majówki” wypełniły koncerty. Na scenie wystąpił artysta hip hop z Torunia „Małpa”, zespół romski z Olsztyna Romanca oraz gwiazda wieczoru Sławomir.

Organizatorami tegorocznej „Ekologicznej Majówki” byli Burmistrz Miasta Rypin, Rypiński Dom Kultury, sponsorami głównymi: Firma LOTTO, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a patronami honorowymi Sekretarz Prezesa Rady Ministrów Anna Gembicka i Poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski.   

Wszystkim mieszkańcom i gościom dziękujemy za wspólną zabawę i za to, że  mimo kapryśnej pogody spędziliście Państwo z nami „Ekologiczną Majówkę”.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ