ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Poniedziałek, 06.05.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 337
Premier na obchodach Dnia Strażaka w Rypinie

W niedzielę, 5 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Strażaka, zorganizowany przez PKN ORLEN, Fundację ORLEN-DAR SERCA we współpracy z Urzędem Miasta Rypin.

Honorowym gościem tego wyjątkowego wydarzenia był Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Wśród przybyłych gości byli również m.in. Sekretarz Prezesa Rady Ministrów Anna Gembicka, Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski, Poseł Na Sejm RP Joanna Borowiak, Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, Prezes Fundacji ORLEN-DAR SERCA Katarzyna Różycka, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ireneusz Stachowiak.  

Podczas spotkania ze strażakami Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podziękował za gotowość, czujność, odwagę i bohaterstwo. Szef rządu wymieniał także kilka przykładów akcji okolicznych strażaków wskazując, że były to „bohaterskie działania”. Dziękował również rodzinom strażaków za to, że wspierają ich swoją obecnością i duchem.  

Po przemówieniach zaproszonych gości wręczono odznaczenia dla strażaków, którzy są w służbie od wielu lat, a także wyróżniono najstarsze jednostki straży pożarnej w regionie. Koncern naftowy ORLEN wręczył czterem ochotniczym strażom w Rypinie, Trąbinie, Sadłowie i Skrwilnie czeki na paliwo o wartości 20 tys. złotych.

W programie sportowego pikniku były także liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Można było między innymi spróbować swoich sił w ramach współzawodnictwa w strefie miasteczka lekkoatletycznego, zobaczyć pokazy akcji ratowniczych i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Gwiazdą muzyczną imprezy był zespół Enej.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz przybyłym gościom za udział i wspólną zabawę podczas obchodów Dnia Strażaka. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować tak ważne wydarzenie i że swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz państwowych.

  

 

 

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ