ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Środa, 14.08.2019
Marcin ŻebrowskiLiczba wyświetleń: 254
Już 31 sierpnia wystartuje XIV Rypiński Bieg Po Zdrowie – Doliną Rypienicy

Już 31 sierpnia wystartuje XIV Rypiński Bieg Po Zdrowie – Doliną Rypienicy, w ramach cyklu odbędzie się również VII Dziecięcy Bieg Po Zdrowie oraz piknik historyczny „Rypin dnia 1 września”. Oprócz zmagań sportowych czeka na Was bogaty program m.in.: obozowisko prezentujące wojskowość II RP w momencie wybuchu II wojny światowej a w nim arsenał, sztab dowódczy, strzelnica, poligon, majdan, kramy i modystka. Znajdzie się coś dla miłośników klocków, modeli i pojazdów pancernych. Konkursy, werbunek rekruta i koncerty.

Jak dobrze znacie historię naszego miasta? Wiecie, że Rypin nazywany był miastem pogranicza?  Jednakże minione wojny, czasy zaborów, rekwizycji wojennych, kontrybucji spowodowały, że miasto nie może pochwalić się zabytkami przykuwającymi uwagę turysty. Dlatego też w związku z rosnącym ruchem turystycznym zrodził się pomysł stworzenia ścieżki historycznej. Jednym ze szczególnych punktów na mapie Rypina jest Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, dawny Dom Kaźni, którego piwnice są niemymi świadkami zbrodni nazistowskich podczas II wojny światowej. To ważne miejsce dla wszystkich rypinian, dlatego począwszy od tego roku chcemy, by istotne dla naszej historii miejsca zaistniały w świadomości osób odwiedzających Rypin.

Na uczestników biegu głównego czekają wyjątkowe medale prezentujące najważniejsze dla naszej historii miejsca. Unikatowy medal, rozpoczynający wyjątkowy cykl ścieżką historyczną Rypina prezentujemy poniżej. Jakie miejsce pojawi się na tym medalu za rok? Chcecie zebrać całą kolekcję? Weźcie udział w tej i kolejnych odsłonach Biegu Po Zdrowie Doliną Rypienicy!

Sponsorem głównym wydarzenia jest Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowym patronatem event objął Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Jednocześnie informujemy o modyfikacji trasy biegu, ze względu na odbywające się dożynki gminne, dotyczy odcinka biegu przez Kowalki.  Dystans pozostaje ten sam -  10 km. Poniżej zamieszczamy mapkę z trasą biegu.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ