ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Środa, 10.06.2020
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 165
Wsparcie dla średnich firm

Nowa pomoc dla firm średnich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku udziela informacji osobom poszukującym możliwości wsparcia na szkolenia, otwarcie własnej działalności gospodarczej, firmom poszukującym kapitału na rozwój oraz wsparciem w związku z wystąpieniem epidemii Covid-19 finansowanym z Funduszy Europejskich.

Informacji udzielamy telefonicznie pod numerami 54 235 67 21, 54 235 67 12 lub e-mailowo

Już od 15 czerwca 2020 r. rozpocznie się nabór wniosków w ramach projektu Dotacje na kapitał obrotowy w  Programie Operacyjnym  Inteligentny Rozwój.

Celem naboru jest pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

O wsparcie mogą ubiegać się firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników i mniej niż 250 oraz spełniające pozostałe warunki zakwalifikowania do kategorii firm średnich.

Wsparcie może być udzielone na okres od 1 do 3 miesięcy wg. ustalonych w konkursie stawek jednostkowych. Wysokość stawki jednostkowej wsparcia zależna jest od liczby zatrudnionych pracowników np. firma zatrudniająca 60 pracowników maksymalnie może uzyskać dotację w kwocie 226 914,12 zł. Wydatkami kwalifikowalnymi w ramach wsparcia są koszty związane z finansowaniem kapitału obrotowego i funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Nabór wniosków potrwa do 31 lipca 2020 r. Jednak istotny będzie termin złożenia wniosku ponieważ termin naboru ulegnie skróceniu, gdy  kwota dofinansowania wniosków złożonych przekroczy 100% alokacji w konkursie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Firmy zatrudniające mniej niż 50 pracowników będą mogły korzystać ze wsparcia w ramach finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego projekcie pt. Fundusz wsparcia inwestycyjnego Covid-19. Drugi nabór wniosków przewidywany jest jeszcze w tym miesiącu.

Dostępne są również finansowane z Funduszy Europejskich pożyczki płynnościowe Covid-19 oraz inwestycyjne udzielane na bardzo korzystnych warunkach.  

Jeśli potrzebujesz wsparcia lub planujesz inwestycje skontaktuj się z nami. Uzyskasz rzetelną informację o zasadach dofinansowania i podmiotach udzielających wsparcia!

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Komentarze (0)
grafika