ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
mecze.jpg
grafika
Środa, 19.04.2017
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 950
Poseł Iwona Michałek z wizytą w Rypinie

W dniu wczorajszym w naszym mieście gościła Poseł na Sejm RP Iwona Michałek. W programie wizyty było spotkanie w Urzędzie Miasta z Burmistrzem Miasta Rypin Pawłem Grzybowskim. Tematem rozmów były m.in. dotychczasowe efekty realizacji programu „Rodzina 500 plus” w województwie kujawsko-pomorskim i w Rypinie. Jak wynika z danych w naszym mieście programem objętych zostało 1213 rodzin i 1855 dzieci. Łącznie do 31 marca br. do rypińskich rodzin trafiło już 11 mln złotych. Poseł Iwona Michałek podkreślała, że program zaktywizował rodziny, wpłynął na zmniejszenie ubóstwa wśród rodzin i wzrost liczby urodzeń dzieci.

Kolejnym tematem rozmów były nowe propozycje wsparcia dla małych przedsiębiorstw. Projekt, który ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku zakłada zmniejszenie obciążenia składkami na ZUS przedsiębiorców, którzy osiągają mniejszy przychód niż 5000 zł miesięcznie. Projekt dedykowany jest dla przedsiębiorców, którzy nie są w stanie, ze względu na małe przychody, płacić obecnej składki ZUS w kwocie 1172 zł. Do proponowanych zmian pozytywnie odniósł się już wicepremier Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyty w naszym mieście Poseł Iwona Michałek odwiedziła również Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie o historii miasta i ziemi dobrzyńskiej opowiedział dyrektor Andrzej Szalkowski oraz Pracownię Witraży Elżbiety i Bartosza Bednarskich.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ