ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2018.JPG
Wtorek, 02.05.2017
Marcin KowalczykLiczba wyświetleń: 478
Poradnik „Biało-Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Autorem publikacji jest Alfred Znamierowski ekspert w dziedzinie weksylologii, członek Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Autor wyjaśnia, na przykład kibicom, że nazwy miejscowości, z których przyjeżdżają na zawody sportowe można umieszczać na barwach narodowych, a nie flagach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Polska flaga ma proporcje 5:8.

Poradnik to wydanie drugie rozszerzone o rozdział  „Flagi podczas konferencji i wizyt”. Warto pamiętać o tym, że kolejność flag jest znaczącym sygnałem. Ze względów kurtuazyjnych można umieścić flagę państwa, z którego pochodzi gość, na pierwszym miejscu przed flagą polską. Dotyczy to jednak wizyt najwyższych rangą przywódców  takich jak głowa państwa lub szef rządu. 

Publikacja pt. „Biało-Czerwona” zawiera instrukcje, które mogą się przydać każdemu, kto szanuje nasze barwy narodowe. 

 

Więcej informacji oraz link do publikacji tutaj

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ