ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Środa, 17.04.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 576
Spotkanie dotyczące przywrócenia linii kolejowej

W dniu wczorajszym w Urzędzie Miasta Rypin odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Sekretarz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Gembicka i Zastępca Dyrektora Biura Ministra Infrastruktury Tomasz Gontarz. W spotkaniu udział wzięli również Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, Przewodniczący Rady Miasta Rypin Sławomir Malinowski oraz Sekretarz Miasta Sławomir Kryszczuk.
Tematem spotkania był dostęp do infrastruktury kolejowej oraz możliwość przywrócenia połączeń pasażerskich do Rypina, w tym całej linii kolejowej Sierpc - Brodnica. Podczas wczorajszego spotkania przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury zwrócił uwagę na konieczność modernizacji i dostosowania linii, nieużywanej dla ruchu pasażerskiego od prawie 20 lat. Nadmienił, iż przywrócenie linii kolejowej leży również w kompetencjach Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rozmawiano także o Programie „Kolej Plus”, który zakłada możliwość dofinansowanie na poziomie 85% kosztów.
Ponadto podczas spotkania poinformowano przedstawiciela Ministerstwa Infrastruktury o przeciągającym się remoncie przejazdu kolejowego przy ul. Mławskiej, polegającym na przekwalifikowaniu przejazdu z kategorii D do kategorii C. Rozwiązanie takie w znacznym stopniu ułatwiłoby komunikację w naszym mieście. Tomasz Gontarz poinformował, iż temat ten jest znany na gruncie Ministerstwa Infrastruktury, a za zwłokę odpowiedzialny jest wykonawca inwestycji.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ