ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Środa, 05.06.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 195
Deklaracja o współpracy samorządów

Z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych Wyborów Parlamentarnych w Polsce oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości i wydania przez Marszałka Józefa Piłsudskiego pierwszego samorządowego aktu prawnego, wczoraj (4 czerwca) odbyło się podpisanie deklaracji o współpracy między: Gminą Miasta Rypin, Powiatem Rypińskim, Gminą Brzuze, Gminą Rogowo, Gminą Rypin, Gminą Skrwilno i Gminą Wąpielsk.


W pierwszej kolejności dokument podpisali inicjatorzy: Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, Przewodniczący Rady Miasta Rypin Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Powiatu Rypińskiego Krzysztof Cegłowski. Deklarację podpisali również Wójtowie Gmin oraz Radni Rady Miasta Rypin i Rady Powiatu Rypińskiego.


W dokumencie samorządy zobowiązują się do wspierania i upowszechniania idei samorządowej, stosowania zasady partnerstwa i wzajemnego poszanowania w celu zrównoważonego rozwoju Powiatu Rypińskiego i Gmin wchodzących w jego skład; woli prowadzenia wspólnych inwestycji, mających na celu dalszy rozwój samorządów, a także współorganizowania i prowadzenia działań o charakterze społecznym, edukacyjnym, sportowym i gospodarczym na rzecz promocji Powiatu Rypińskiego, Gmin i Miasta Rypin, jako centralnego ośrodka regionu.

 

 

 

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ