ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Wtorek, 02.07.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 336
Pomoc dla poszkodowanych przestępstwem
Nasze miasto podpisało porozumienie z Fundacją „Dies Mei”, w ramach której do 31 grudnia 2021 r. w Urzędzie Miasta Rypin funkcjonować będzie Lokalny Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem (np. w wyniku przemocy domowej, kradzieży, pobicia, oszustwa, groźby karalnej, uszkodzenia mienia), ich rodziny i świadkowie będą mogły skorzystać z takich form pomocy jak m.in. pomoc prawna i mediacyjna, psychologiczna i psychoterapeutyczna. Ponadto osoby pokrzywdzone będą mogły liczyć też na pomoc materialną, w tym m.in. na pokrycie kosztów związanych z kształceniem w szkołach i przedszkolach publicznych, pokrycie kosztów związanych z opieką nad dziećmi, pokrycie kosztów czasowego zakwaterowania lub udzielania schronienia, pokrycie kosztów żywności lub bonów żywnościowych i inne.

Pomoc osobom poszkodowanym przestępstwem udzielana będzie w każdy wtorek w godzinach 7:30-11:30 w pokoju 104 Urzędu Miasta Rypin, przy ul. Warszawskiej 40.
Projekt „Okręgowy Ośrodek Pomocy Poszkodowanym”, współfinasowany jest ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.
Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ