ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Wtorek, 14.07.2020
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 150
Nie zwlekaj, zaszczep się

Od sierpnia rusza w naszym mieście „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciw pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”. Z bezpłatnych szczepień będą mogli skorzystać mieszkańcy powyżej 65 roku życia. Program finansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Miasta Rypin.

Zakażenie pneumokokami występuje we wszystkich grupach wiekowych, ale szczególnie narażone są osoby dorosłe powyżej 65 roku życia. Najcięższą postacią zakażenia pneumokokowego jest tzw. inwazyjna choroba pneumokokowa. W pojęciu tym mieści się zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsa (posocznica) i zapalenie płuc. Pneumokoki mogą również wywołać zapalenie spojówek, zapalenie otrzewnej oraz zapalenie stawów. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z powodu zakażeń wywołanych przez pneumokoki umiera corocznie ponad półtora miliona osób.

Najskuteczniejszą bronią w walce z pneumokokami jest szczepienie ochronne.
Szczepienie jest w pełni bezpieczne. Seniorom wystarczy podać jedną dawkę szczepionki i zwykle nie obserwuje się poważnych objawów poszczepiennych. Czasami występuje tylko nieco podwyższona temperatura, bądź miejscowe reakcje poszczepienne, takie jak zaczerwienienie – mówi doktor Roman Bytner. Do szczepień zachęca również koordynatorka akcji z ramienia Urzędu Miasta Rypin - Wanda Królikowska: - Dajmy sobie szansę. Szczepienie da siłę naszemu organizmowi w walce ze złem, jakie czai się w związku z możliwością zachorowania.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że szczepienia będą odbywały się w przychodni przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. 3 Maja.  Seniorów, którzy chcą wziąć udział w programie bezpłatnych szczepień, prosimy o kontakt z koordynatorką akcji pod numerem telefonu: 606 173 807.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Komentarze (0)
grafika