ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
Wtorek, 15.04.2014
Marcin ŻebrowskiLiczba wyświetleń: 1186
Książkowe szaleństwo

Książkowe szaleństwo.

 

Od 5 do 7 lutego w Miejsko – Powiatowej Bibliotece w Rypinie odbywały się Warsztaty Animacji Filmowej prowadzone przez Magdalenę Bryll oraz Sylwię Nowak, w centrali Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20 dla młodzieży z Liceum Plastycznego oraz w Oddziale dziecięcym przy ul. Młyńskiej 12 dla dzieci ze szkół podstawowych.

Organizacja warsztatów była pokłosiem ubiegłorocznej wizyty Burmistrza Miasta Rypina Pawła Grzybowskiego i dyrektora MPBP w Rypinie Marka Taczyńskiego u Ernesta Brylla kierownika Działu Literackiego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Rypińskie dzieci i młodzież miały wyjątkową okazję pracować z animatorkami posiadającymi doświadczenie w pracy nad oscarową polską produkcją „Piotruś i Wilk”. Owocem warsztatu są powstałe filmy animowane, których premiera odbyła się 20 marca  2014 roku.

Magdalena Bryll

Absolwentka wydziału animacji na PWSFTViT w Łodzi, główna organizatorka warsztatów z wieloletnim doświadczeniem. Prowadziła warsztaty w kraju oraz za granicą (Niemcy, Litwa) Współpracowała m.in. ze studiem filmowym Se-Ma-For oraz Breakthru Films przy produkcji nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka”.

Sylwia Nowak

Absolwentka wydziału animacji na PWSFTViT w Łodzi, twórczyni lalek, dekoracji i rekwizytów do wielu filmów z kanonu polskiej animacji (Ichthys, Danny Boy, Piotruś i Wilk...)

DRUKUJ
POWRÓT
Komentarze (0)
grafika