ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2018.JPG
grafika
Środa, 28.06.2017
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 636
Rusza program szczepień ochronnych przeciw pneumokokom

W naszym mieście rusza trzecia edycja bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców po raz kolejny w partnerstwie z województwem kujawsko-pomorskim będziemy realizować „Program profilaktyki zakażeń  pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko - pomorskim.” Celem programu jest zapobieganie inwazyjnej chorobie pneumokokowej oraz poprawa stanu zdrowia dzieci poprzez przeprowadzenie skutecznych szczepień.

Pneumokoki to groźne bakterie odpowiadające za większość zakażeń wieku dziecięcego. Mogą wywołać wiele schorzeń, a do najczęstszych zakażeń nazywanych inwazyjnymi, należą m.in. zapalenie płuc, zapalenie opon rdzeniowo-mózgowych, zapalenie stawów, czy sepsa.  Jedyną skuteczną metodą zapobiegania zakażeniom pneumokokowym jest szczepienie ochronne w postaci zastrzyku domięśniowego.

W naszym mieście bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom rozpoczną się od 1 lipca br. Programem objętych zostanie 100 dzieci w wieku 24 – 36 miesiąc życia, których rodzice otrzymają od Burmistrza Miasta Rypin indywidualne zaproszenia na bezpłatne szczepienie z użyciem szczepionki koniugowanej 13-walentnej, którą podaje się w postaci zastrzyku domięśniowego. Wykonawcą szczepień będzie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „DORMED”. Na szczepienie koniecznie trzeba zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka. W przypadku rezygnacji ze szczepienia, bądź jeśli zaproponowany termin nie odpowiada, prosimy rodziców o kontakt telefoniczny przed wyznaczoną datą szczepienia pod numerem telefonu 54 280 96 48.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ