ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Piątek, 05.04.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 648
"Naukobus" zachęca uczniów do eksperymentów

Naciśnięcie pompki i sprawdzenie, jak pracuje serce- to jeden z wielu eksperymentów, jaki mogli przeprowadzić uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II, do której zawitał „Naukobus”, czyli nowoczesne laboratorium mobilne.

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób, by zdobyć wiedzę w różnych dziedzinach już od najmłodszych lat. 20 stacji badawczych, które przyjechały do szkoły wraz z edukatorami, dają szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagali dzieciom zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżali prezentowane zjawiska naukowe. Eksperymentowanie budziło wśród uczniów zaciekawienie nauką, a przy tym dawało dużo radości i ośmielało do dalszego zgłębiania tajników wiedzy.

„Naukobus” to projekt realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik. Wizyta laboratorium mobilnego w naszej szkole została zorganizowana z inicjatywy Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Rypin Barbary Góreckiej. Wczoraj nowoczesne stacje badawcze zwiedzali Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Dyrektor Biura Burmistrza Monika Kalinowska, Dyrektor Biura Poselskiego Iwony Michałek Beata Jaworska oraz Dyrektor SP Nr 3 Małgorzata Kuźmińska i Wicedyrektor Beata Kosmalska.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ