ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Czwartek, 27.06.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 611
Ruszy przebudowa skrzyżowania ul. Lipnowska-Kościuszki

Dziś  w Urzędzie Marszałkowski w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 557 w Rypinie (skrzyżowanie ul. Lipnowskiej - Kościuszki).

Skrzyżowanie to jest jednym z ważniejszych i najczęściej uczęszczanych, zarówno przez mieszkańców Rypina, jak i przejeżdżających przez miasto i zmierzających w kierunku Warmii i Mazur. O jego przebudowę zabiegały władze naszego miasta na czele z Burmistrzem Miasta Rypin Pawłem Grzybowskim, Przewodniczącym Komisji Budżetu Rady Miasta Rypin Dariuszem Kędzierskim oraz obecnym Starostą Rypińskim, a wcześniej Przewodniczącym Rady Miasta Rypin Jarosławem Sochackim.

Zadanie o wartości 2,7 milionów złotych polegać będzie na przebudowie nawierzchni, chodników oraz przygotowaniu miejsca pod instalację sygnalizacji świetlnej. Początek ulicy Lipnowskiej zostanie poszerzony. Pozwoli to na wprowadzenie dodatkowego pasa ruchu. W kierunku centrum pojazdy będą się ustawiać po prawej stronie, a osoby jadące w kierunku Golubia skorzystają z lewoskrętu. Poszerzony zostanie też fragment ul. Kościuszki, co pozwoli w obrębie przejścia dla pieszych stworzyć tzw. wysepkę. Dzięki niej możliwe będzie bezpieczne, dwuetapowe pokonywanie ruchliwej drogi. Przebudowane zostaną też przyległe chodniki. Przy przejściach pojawią się elementy ryflowane ułatwiające orientację osobom niepełnosprawnym. Zaplanowano też rozbudowę kanalizacji deszczowej. Całe skrzyżowanie zostanie przystosowane do uruchomienia w przyszłości sygnalizacji świetlnej (pod ziemią będą już odpowiednie przepusty oraz gniazda).  Decyzja o ewentualnym ustawieniu masztów i sygnalizatorów zapadnie po obserwacji, w jaki sposób funkcjonuje przebudowane skrzyżowanie, analizie natężeń ruchu oraz uzgodnieniach z samorządem lokalnym.

Przetarg na wykonanie zadania wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lipna. Zakończenie prac planowane jest do 31 października br.

Umowę na przebudowę podpisali Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Przemysław Dąbrowski – Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, Andrzej Kurda – Przedstawiciel Firmy PRD, która będzie realizować projekt przebudowy. W uroczystym podpisaniu udział wzięli również: Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, Przewodniczący Rady Miasta Rypin Sławomir Malinowski, Sekretarz Miasta Sławomir Kryszczuk i Kierownik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Tomasz Kosiński.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ