ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Wtorek, 17.09.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 478
Nowy skwer z zielenią

W ekologicznym Rypinie systematycznie przybywa zielonych miejsc, które nie tylko poprawiają walory estetyczne, ale stanowią również naturalną barierę dla hałasu i spalin. Jednym z takich nowych miejsc jest Skwer Niepodległości przy ul. Powstania Styczniowego. Dawniej na działce tej funkcjonowała stacja paliw. Po jej zamknięciu miejsce to przez długi czas nie było zagospodarowane. W ubiegłym roku, dzięki staraniom Burmistrza Miasta Rypin Pawła Grzybowskiego, za symboliczną kwotę udało się wykupić działkę od PKN Orlen. Prace projektowe nad tworzeniem nowego miejsca z zielenią, rozpoczęły się w roku wyjątkowego jubileuszu, tj. 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Pierwszym elementem było posadzenie drzewa platan i zakopanie kapsuły czasu z najważniejszymi informacjami dla kolejnych pokoleń. Następnie zostały posadzone kolejne krzewy i drzewa ozdobne, a w ostatnim czasie pojawiły się także ławki dla szukających odpoczynku mieszkańców, podświetlana fontanna i inne elementy dekoracyjne, nadające temu miejscu wyjątkowego uroku.
Nowy skwer powstał w efekcie współpracy władz miasta z architektem zieleni Krzysztofem Kamińskim, pod nadzorem Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Sławomira Stefańskiego.

 

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ