ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Czwartek, 27.08.2020
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 226
Bezpieczny powrót do szkół

Po dość długim i wyczekiwanym czasie…….

Dziś decydujemy się na prowadzenie zajęć w trybie stacjonarnym, jest to typowy model dla większości kraju.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli  we współpracy z organem prowadzącym przygotowują procedury w oparciu o zmieniane na bieżąco przepisy prawa oświatowego oraz o wytyczne    i zalecenia Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Dyrektorzy przed przyjęciem dzieci do placówek zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznych warunków miedzy innymi zakup środków stosowanych w okresie pandemii, przegląd sal lekcyjnych eliminując z nich elementy „trudne” do dezynfekcji, analizują rozkład budynków, w celu ustalenia ciągów komunikacyjnych „zmniejszających” zagęszczenie uczniów np. ustalenie wejść i wyjść dla poszczególnych grup uczniów, przygotowują szatnie, świetlice, stołówki, pomieszczenia sanitarno- higieniczne, miejsca do ewentualnej izolacji osób, które będą                                               z objawami. Pracują nad ustaleniem różnych godzin przyjścia do szkoły, przerw bądź spożywania posiłków celem zmniejszenia skupisk uczniów.  Bardzo ważne jest w tej sytuacji zrozumienie i odpowiedzialność wszystkich uczestników procesu edukacyjnego: uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wszystkie procedury obowiązujące w danej szkole, przedszkolu będą dostępne na ich stronach internetowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi – oczywiście stosowania.

Rodziców, uczniów prosimy  o wyrozumiałość, wszystko to w trosce o zdrowie nasze i naszych Bliskich.

Życzymy bezpiecznego, zdrowego, Nowego Roku Szkolnego, a dyrektorom oby nie musieli podejmować decyzji o ograniczeniu funkcjonowania szkół i przedszkoli. 

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ