ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2021.jpg
grafika
Wtorek, 26.01.2021
K.KrajnikLiczba wyświetleń: 225
Budki dla jerzyków

Urząd Miasta Rypin wraz z Rypińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku ekologiczną akcję, polegającą na budowie
i bezpłatnym przekazaniu wspólnotom mieszkaniowym budek lęgowych dla jerzyków.

W tym roku mamy do rozdysponowania sześć budek lęgowych. Wspólnoty mieszkaniowe, zainteresowane montażem domków dla jerzyków, mogą zgłaszać się do Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rypin, tel. 54 280 96 26.
O otrzymaniu budki zdecyduje kolejność zgłoszeń. Przekazanie domków dla jerzyków zaplanowane jest na początek kwietnia, czyli przed rozpoczęciem okresu lęgowego ptaków. Akcja bezpłatnego przekazania budek ma być również kontynuowana w przyszłym roku.

Jerzyki to pożyteczne ptaki, które żywią się owadami chwytanymi w locie, w tym szczególnie uciążliwymi dla nas komarami i meszkami. Jeden jerzyk potrafi ich zjeść kilka tysięcy w ciągu jednego dnia, dlatego sąsiedztwo tych ptaków jest niezwykle cenne. Okres lęgowy jerzyków rozpoczyna się w maju – wówczas zaczną korzystać z nowych mieszkań. Jerzyk jest ptakiem zasiedlającym głównie miasta, gdzie gniazduje przede wszystkim na murowanych, wyższych budynkach. Budkę lęgową należy zatem umieścić jak najwyżej, najlepiej na ścianie powyżej drugiego piętra, w miejscu najmniej eksponowanym na promienie słoneczne.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Komentarze (0)
grafika