ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2021.jpg
grafika
Środa, 03.03.2021
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 203
Dofinansowanie dla zabytkowej świątyni
Parafia pw. Św. Trójcy w Rypinie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ochrona zabytków”. Środki w wysokości 100 tysięcy złotych przeznaczone zostaną na kolejny etap prac remontowych dachu kościoła.
Cieszy fakt, że w najcenniejszej dla naszego miasta zabytkowej świątyni, sukcesywnie prowadzone są prace remontowe. Dotyczą one zarówno samego budynku kościoła, jak i zabytków wewnątrz świątyni, a także obiektów należących do parafii - Kaplicy pw. Św. Barbary i Placu Św. Ducha.
Warto dodać, że w trosce o szczególnie cenne zabytki, w tym również sakralne, nasze miasto co roku udziela wsparcia na tego typu zadania. W latach 2014-2020 przekazano dotacje w wysokości około 300 tysięcy złotych, jako wsparcie do pozyskanych przez Parafię pw. Św. Trójcy dofinansowań z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Urzędu Marszałkowskiego. Dotacje przeznaczone zostały m.in. na remont ołtarza, konserwację części elewacji kościoła, remont pokrycia dachowego, jak również na remont Kaplicy pw. Św. Barbary.
Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Komentarze (0)
grafika