Ostatnie miesiące to dla miasta przede wszystkim czas modernizacji budynków, kamienic i dróg. Wiele miejsc nie tylko zmieniło swój wygląd, ale również zyskało na funkcjonalności.
Droga wjazdowa od strony Brodnicy nie wita już kierowców dziurami. Ul. Piłsudskiego zyskała 900m nowej nawierzchni. W końcu nadszedł też czas na inwestycję związaną z odnowieniem drogi wojewódzkiej nr 563 Rypin-Żuromin. Prace na ul. Mławskiej prowadzone były na odcinku od ronda do skrzyżowania świetlnego. Obejmowały one m.in.: frezowanie nawierzchni, roboty rozbiórkowe, wykonanie podbudowy z betonu, oczyszczenie nawierzchni drogowej, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego oraz wykonanie oznakowania poziomego jezdni. Inwestycja była realizowana dzięki współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. W rejonie ulicy Mławskiej i Dworcowej budowana jest również droga wewnętrzna. Mieszkańcy budynków przy ul. Mławskiej 35 i 37 będą mogli wkrótce korzystać z nowej nawierzchni.
Ruszyły roboty związane z utwardzeniem nawierzchni ul. Lisiny. Po uprzednich konsultacjach, które miały na celu poznanie opinii mieszkańców w sprawie remontu, 22 października 2013 r. została zawarta umowa z wykonawcą, tj. firmą Handel i Usługi Budowlane „ER-BRUK”.
Na wizerunek miasta wpływają pozytywnie zadbane elewacje budynków. Największą zmianę przeszły budynki na ul. Nowe Osiedle. Ta część miasta od dawna odpychała swoim wyglądem. Osiedle doczekało się I etapu rewitalizacji. Prace objęły m.in. termomodernizację budynków 6 i 7, budowę nowego placu zabaw, a także położenie nowej nawierzchni asfaltowej i chodników (często uczęszczane połączenie ul. Dworcowej i ul. Cholewińskiego). Termomodernizacja to nie tylko poprawa wyglądu i estetyki, ale również płynące z niej korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Poprzez ograniczenie zużycia energii koszty ogrzewania maleją, a zmniejszenie emisji dwutlenku węgla wpływa pozytywnie na środowisko.
W najstarszej części miasta również można podziwiać odnowione budynki. Dzięki współpracy z Wspólnotą Mieszkaniową budynek przy ul. Rynek 14 zyskał nowy, piękny wygląd. Celem projektu było nie tylko poprawienie estetyki budynku, ale także zwiększenie funkcjonalności poprzez wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych oraz stropu nad trzecim piętrem, dzięki czemu zmniejszono ubytki ciepła. Miasto dba o swoje budynki. 18 września po przeprowadzeniu przetargu nieograniczonego została zawarta umowa na realizację zadania „Termomodernizacja budynku przy ul. Rynek 6”. Prace objęły m.in. roboty termomodernizacyjne i remontowe części elewacji budynku mieszkalnego, wymianę okien i orynnowania. W trakcie realizacji jest także termomodernizacja budynku przy ul. Lipnowskiej 17 vis-à-vis cmentarza. Dzięki współpracy Miasta i Wspólnoty Mieszkaniowej odnowiono również budynek przy ul. Piaski 2.
Remont ul. Malanowskiego dobiega końca. Położono trawę, pojawiły się nowe drzewa, a ławki zachęcają mieszkańców do odpoczynku. Dzięki dobrej współpracy władz miasta z Grupą Energa na ulicy został wymieniony stary słup oświetleniowy na nowy, bardziej estetyczny. Wkrótce zostanie odsłonięta tablica poświęcona patronowi tej ulicy- Wacławowi Malanowskiemu, przedwojennemu kierownikowi Szkoły Podstawowej nr 1, który został zamordowany w lasach skrwileńskich jesienią 1939 r.
W ostatnim czasie mieszkańcy mogli odczuwać dyskomfort związany z zanikami prądu. Przedstawiciel firmy Energa-Operator S.A. zapewnia jednak, że już wkrótce zakończą się prace nad remontem linii średniego napięcia. Na terenie miasta kończą się również prace związane z inwestycją spółki miejskiej PK KOMES dot. prac wodno-kanalizacyjnych.